SUFITY NAPINANE » FAQ

SUFIT NAPINANY CZYLI 100 PYTAŃ DO...

A co to takiego ten sufit napinany?

     Sufit napinany to innowacyjne, bardzo praktyczne i pięknie reprezentujące się rozwiązanie aranżacji i wykończenia wnętrz. Jest to rodzaj sufitu podwieszanego, ale jego montaż jest czysty - bez pyłu, kurzu i zajmuje zazwyczaj 1 dzień.

     System ten doskonale zastępuje tradycyjny sufit z płyt kartonowo-gipsowych, sufit z gładzi szpachlowej (gipsówki) czy system modułowy tzw. armstrong. Montowany może być również na już istniejący sufit np. z karton-gipsu. Do jego zamontowania używane są materiały europejskich producentów z Francji, Niemiec i Polski tzn. profile oraz atestowana i certyfikowana specjalna membrana.

Do jakich pomieszczeń się nadaje?
     Sufit napinany doskonale sprawdza się zarówno w mieszkaniach i domach prywatych (w salonie, kuchni, holu, łazience, sypialni i pokoju dziecięcym), jak i w biurach oraz lokalach usługowych czy sprzedażowych  (np. salon kosmetyczny, salon fryzjerski, pub, restauracja, centrum SPA, gabinet stomatologiczny czy lekarski, basen, salon fitness, hotel, ekskluzywny butik).

Ile mam gwarancji?

     Gwarancja producenta udzielna jest aż na 15 lat.

 

Jaki kształt i kolor może mieć sufit?
​     Dowolna aranżacja według pomysłu Klienta - zrealizujemy każde zamówienie. Ta nowatorska technologia sufitu napinanego pozwala na wykreowanie unikatowego wnętrza. Można manewrować nie tylko kształtem i kolorem, ale i fakturą, poziomami, podświetleniem, dodawać grafikę i co tylko zrodzi się w Państwa lub projektanta umyśle.  Podstawowa paleta barw obejmuje prawie 100 kolorów. Membrana może być błyszcząca, matowa, satynowa, perłowa, lustrzana,  fakturowana. Można także wykonać dowolony nadruk z Państwa zasobów grafiki (zdjęć) lub miliona innych wypatrzonych w Intenecie.

A co z niezbędnym oświetleniem?
​     Każde oświetlenie dostępne na rynku można montować do sufitu napinanego np. lampę zwisającą czy punktowy halogen. Już sam sufit przy wybraniu foli transparentnej może być niepowtarzalnym oświetleniem przy  zastosowaniu  dodatkowo niewidocznych taśm świetlnych.

Jak pielęgnować i odnawiać sufit napinany?
​    Sufit napinany nie wymaga żadnej pielęgnacji, a już na pewno odmalowywania. Jeżeli zostanie zabrudzony wystarczy przetrzeć go mokrą ściereczką. Malowanie jest zbędnę gdyż sufit nie żółknie, nie pojawią się na nim żadne wykwity z wilgoci i przebarwienia (nawet po zalaniu przez sąsiada z góry). Jeżeli po kilku latach kolor się Państwu znudzie wystarczy wymienić samą powłokę.

Ile to kosztuje?
     Całkowity koszt uzależniony jest od rodzaju membrany, koloru, rozmiaru, faktury, kształtu, zastosowanego oświetlenia i wielu innych parametrów technicznych - z tego  uwzględu wycena jest wykonywana indywidualnie. Oczywiście jest ona dla Państwa darmowa i niezobowiązująca. Zapraszamy do kontaktu - sami się Państwo przekonają, jak konkurencyjne pod względem ceny i nie tylko jest zastosowanie sufitu napinanego. Dzięki sufitom napinanym oczędzają Państwo conajmniej na przestrzeni 15 lat kilkukrotny czas i koszt odmalowywania pospolitego sufitu.

Co w przypadku, gdy  już jest tzw. gipsówka na suficie, a absolutnie nie chcę już żadnego remontu...
     Nie ma żadnych przeszkód, by zamaskować istniejący już sufit sufitem z membraną. Montaż jest bardzo szybki. Nie trzeba wynosić mebli i innych urządzeń, nIe kurzy się i nie pyli, jedynie kwiaty należy usunąć z pomieszczenia. Istniejący strop obniża się o ok. 4-5 cm (przy oświetleniu halogenowym ok. 8 cm).

​Gdzie mogę zobaczyć  ekspozycję gotowego sufitu napinanego?

     Zapraszamy do naszego showroomu mieszczącego się w Częstochowie. Otwarty jest wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym.

Nie mogę zdecydować jaki kształt, rodzaj i kolor powłoki wybrać...
​      Szanowni Państwo, służymy na bieżąco pomocą w odpowiednim doborze sufitu tak, by sprostał Państwa oczekiwaniom.  Współpracujący z nami architekt wnętrz za symboliczną opłatę gotowy jest przedstawić Państwu wizualizację nowego wnętrza.

Prowadzę punkt usługowy i nie mogę pozwolić sobie na jego tymczasowe zamknięcie...
     Do naciągnięcia sufitu wymagane jest czasem tylko kilka godzin. Atutem naszych sufitów podwieszanych jest to, że wykonywane są one bardzo szybko i czysto - bez powstawania pyłu i gruzu. Godziny montażu dostosowane są do Państwa wymogów (na przykład po godzinach otwarcia punktu usługowego czy sprzedażowego).

Mój lokal mieści się w kamienicy, gdzie pomieszczenia są wysokie ponad standard.

​     Montujemy sufit na każdej wysokości. Możemy obniżyć go bez dodatkowych kosztów na dowolną wysokość na przykład z 320cm na 260cm. Dzięki takim zabiegom zyskują Państwo oszczędność w ogrzewaniu pomieszczenia, a powstała pustka powietrzna jest dodatkowym izolatorem.

Czy można zainstalować tę membranę napinaną  również na ścianie?

     Oczywiście, że tak. Nie ma żadnych przeszkód - materiał jest bardzo elastyczny i nawet po odkształceniu szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Mam jeszcze inne pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi...

     W takim przypadku zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez Facebook'a. Postaramy się udzielić odpowiedzi na każde pytanie.